Sarah WatzWatz esimene rahvusvahelise taustaga OSM-i president; eesmärgiks on rohkem, kui 3 protsendil veebilehtedel kasutatava sisuhalduse rahvusvahelise kasvu soodustamine

NEW YORK, NY – (Marketwired – 10. aprill 2014) - Üks maailma kõige populaarsematest avatud koodiga sisuhaldamise süsteemidest (CMS) Joomla, mida kasutatakse erisuguste veebilehtede koostamiseks olgu selleks siis blogid, kohandatud rakendused või intranetid, andis täna teada, et Open Source Matters (OSM) presidendiks valiti Sarah Watz. OSM on mittetulunduslik organisatsioon, mis toetab Joomla projekti legaalsetes ja rahalistes küsimustes. Watz on esimene OSM-i president, kes ei pärine USA-st.

"Joomla edu seisneb selle suures kaastööliste võrgus, kes on võimaldanud sisuhaldusel kasvada nii suureks, et sellel töötab rohkem kui 3 protsenti veebist," ütles Watz. "Kuigi Joomla on hiljuti olnud tunnistajaks pretsedenditule kasvule, on ees ootamas veel suuremad asjad, mille taga on peamiselt selle tohutu suur rahvusvaheline kogukond ja saadavus 64 keeles – see on rohkem keeli, kui enamikel sisuhaldussüsteemidel."

Watzi saab oma uues rollis panna kasutusse Joomla ringkondades juhi rollis veedetud aastad, et laiendada projekti veelgi edasi – eriti selle rahvusvahelist ulatust. Watz on kasutanud Joomlat professionaalina juba alates projekti käivitamisest aastal 2005 olles Stockholmis asuva digitaalse kommunikatsioonifirma Pixpro Stockholm AB juhataja ja omanik. Muude Joomla juhtivate ametikohtade hulgas on Watz olnud OSM-i juhatuse liige alates aastast 2012 ja olles neli aastat Rootsi Joomla Kasutajate Assotsatsiooni president.

Ametist lahkuv OSM president Paul Orwig kommenteeris Watzi ametisse määramist: "Lahkudest oma praegusest presidendi ametist teeb mind alandlikuks see, kui kaugele on platform jõudnud meie ülemaailmse rohkem, kui poole miljoni kogukonnaliikme panuse toel. Viimased kaks aastat olen olnud tunnistajaks mõningate suurepäraste Joomla! teetähiste täitumisele nagu näiteks see, et sisuhalduste allalaadimiste arv ületas 50 miljoni allalaadimise tähise ja erinevate Joomla toodete käivitamise. Ma olen täiesti kindel, et Sarah toetub neile saavutustele ja viib Joomla järgmisele tasemele."

OSM-i liikmed valisid Watzi uueks presidendiks 8. aprillil 2014. Teised valitud OSM juhtkonna liikmed on Victor Drover (varahoidja) ja Marijke Stuivenberg (sekretär).

Joomlast!

Joomla on üks maailma populaarseimatest tarkvaradest, mida kasutatakse veebilehtede, blogide, intranetide ja mobiilsete rakenduste ehitamiseks. Rohkem kui 3 protsenti veebist töötab Joomla peal ja sisuhaldussüsteemide turul on osakaal 9. See avatud koodiga tarkvara sadutuhandeid väikefirmade, valitsuste, mittetulundusühingute ja suurte organisatsioonide veebilehti nagu näiteks Citibank, eBay, General Electric, Harvard University, Ikea, McDonald's ja Sony. Auhindu võitnud tarkvara juhib rahvusvaheline kogukond, mis koosneb rohkem, kui rohkem kui poolest miljonist aktiivsest kaastöölisest, kes aitavad nii algajatel kui ka kogenud veebarendajatel teha oma digitaalsed nägemused reaalsuseks. Joomla tugevus ja laiendatavus on andnud tulemuseks Joomla allalaadimiskordade arvu tõusmise üle 50 miljoni.

blog comments powered by Disqus