Regular Labs

Regular Labs, veel mõni aeg tagasi vana nimega NoNumber, on ettevõtte, kes loob Joomlale lisasid, mis laiendavad Joomla! võimalusi, millega saaks paljusid toiminguid teha kiiremini ja mugavamalt. Muuseas, julgen sajaprotsendiliselt väita, et nii see ka on!

Paar sõna sellest ettevõttest. Ettevõtte meeskond koosneb ühest mehest: Peter van Westen'ist. Tema lisad on tema täiskohaga töökoht. Ta on 37 aastat vana, abielus, pereinimene. Elab rohelises ja vaikses kohakeses Hollandis üsna Saksamaa külje all. Pisut põhjalikuma jutu leiate tema oma lehelt.

Niisiis, miks on tema lisad pälvinud minu tähelepanu? Nagu ta ise kirjutab, ta tahab, et paljud toimingud Joomlas oleksid kiiremad ja mugavamad. Jah, tema lisad aitavad tõesti paljuski lehe halduses kaasa. Olen tema lisasid kasutanud juba esimestest versioonidest peale, juba Mambo ajast. Mees on olnud oma lisadele truu juba üle kümne aasta ja ta toetab neid iga uue Joomla versiooniga, arendab, mugandab ja parendab neid. Kogu tema lisade nimekirja ma siia välja tooma ei hakka, need leiate sealt: https://www.regularlabs.com/extensions Aga olulisemad ja enda poolt armastatuimad loetlen nüüd iseloomustusega järgnevalt ka üles.

Extension Manager

Extension Manager See on lisa, mille arendaja lõi oma lisade haldamiseks. Seda siis nii paigaldamiseks kui ka uuendamiseks. See on ajast, kui Joomlas veel uuendussüsteemis sees ei olnud. Ka praegu on see kasulik, kui kasutad suuremat arvu RegularLabsi toodetest: lülitad lihtsalt tema lisade uuendamise Joomla uuendussaitide alt välja ja kasutad aeg-ajalt seda lisa :)

Add to Menu

Add to Menu Lisa, millega saab näiteks artiklit luues sellest kohe ka mõnesse menüüsse või alammenüüsse uut menüülinki lisada. Sellega hoiab kokku hulga aega just siis kui loomisel on uus leht. Nii ei pea iga artikli menüüsse paigaldamiseks minema menüühaldurisse ja sealt linki looma, vaid kui artikkel on avatud olekus ja salvestatud, siis nupureal on nupp Add To Menu, millele klikates avaneb aken, kust saab siis valida millisesse (alam)-menüüsse sa sellele artiklile linki luua soovid, saab muuta lingi nime ja aliast ning ongi valmis.

Better Preview

Better PreviewSee on moodul mis paigutab end admin poolel üles paremasse nurka, sinna kus on link esilehele suundumiseks. Kui aga sul on ees parasjagu artikli muutmine (mis on korra salvestatud) siis liikudes hiirega paremasse brauseriakna nurka, avaneb hüpikmenüü, kust saab valida, kas tahad minna esilehele, minna vaatama seda artiklit esilehe vaates või minna suisa selle artikli kategooriavaate lehele. Mina blogi-kirjutajana vajan seda iga kord, et minna kiiresti artiklit vaatama just esilehe vaatesse.

DB Replacer

DB Replacer Üldiselt on see lisa, millega võib ka palju kurja teha. Nimelt saab valida kõiki tabeleid ja nende välju ning siis vastavate kriteeriumite põhjal teha andmebaasis hulgiparandusi. Näiteks kui viid lehe uude serverisse ja siis paljudes artiklites on kasutusel vana veebiaadress. Et neid ära parandada, võtadki selle lisa, valid #__content tabeli, seal välja fulltext, otsingualasse vana domeeninime ja asenduste välja uue domeeninime. Üldiselt kui otsingualasse midagi juba sisestada, siis kohe all on näha ka leitud tulemused.

ReReplacer

ReReplacerEestikeelseks vasteks ma annaks sellele Asendaja. Nimelt on teinekord lehel mõni jupp teksti mida sa ei taha, et seda näha oleks, näiteks mingi 'Powered by'. Selle lisaga saad siis luua hulga asendamisi. Näiteks lood asenduse kus otsitakse 'Powered by' ja asendad selle mitte millegagi (jätad asenduste lahtri tühjaks). Sellisel juhul see 'Powered by' kaob lehelt ära. Võib ka muid põnevaid asju luua, näiteks ise asendan seda, et artiklis märgikomplekt koolon ja sellele kohe järgnev sulgude lõpp asendatakse naerunäo ikooniga. Üldiselt võib selle lisaga kokku keerata ka väga suuri asju kasutades regulaaravaldisi.

Modules Anywhere

Modules EverywhereSelle lisaga saad sa kutsuda suvalise olemasoleva mooduli ükspuha kuhu oma lehel - artiklisse või teise moodulisse vms. Jah, nüüd uuemas Joomlas saab seda teha ka Joomla oma vahenditega, aga see lisa on pisut võimekam.

Articles Anywhere

Articles AnywhereSarnaselt eelmisele saab välja kutsuda ükspuha kuhu olemasolevaid artikleid.

 

Sliders

SlidersMina nimetan neid kihtideks, kuigi nad on rohkem allapoole avanevad sakid. Kihtide loomiseks on üsna palju erinevaid lisasid, aga mulle meeldib kasutada just selle arendaja omi kes tegutsevad aktiivselt oma toodete arendamisega edasi :) Kihte artiklisse või HTML moodulisse on luua lihtne – selleks tekitab lisa redaktori aknasse vastava nupu.

Tabs

TabsSama, nagu kihtide kohta, võib öelda ka sakkide lisale – kõik on lihtne ja loogiline.

 

Nonii, aitab küll. Rohkemaks juba lugege arendaja lehelt ise ja leiate sealt veel avastamisrõõmu :) Nii mõnelegi lisale on ka eestikeelsed tõlkefailid olemas ja need on juba lisade installipaketis. Erinevate küsimuste korral pöörduge foorumisse. Head avastamist!

blog comments powered by Disqus