Kunena 5

Joomla! saidil de facto standard foorumite loomise jaoks on olnud Kunena. Eelmise kuu jooksul on teinud Kunena nüüd mitmed päris suured sammud edasi. Mis on muutunud?

Kuu alguses 6. augustil anti välja uus versioon, mis kannab versiooninumbrit 5.0. See juba viitab üsna üheselt, et tegu on suure uuendusega. Ja tööd on temaga palju olnud. Kunena meeskond ise kirjutab, et selle arendamisele on läinud kokku 2 aastat. Ühest küljest on see üks suur vigade parandus. Parandatud on enamikud Kunena 4.0-ga juures avastatud kitsaskohad. Parandatud vigade koguarv on 129. Ka komponendi enda koodi on oluliselt lihvitud ja parandatud. Suur osa koodist on lausa uuesti kirjutatud. See mõjutab ka vanast ajast jäänud asju nagu näiteks see, et uue versiooniga ei tööta enam sinu vanad Kunena kujundused.

Samas ei tähsta see suur number ainult majapidamistöid ja olemasoleva korrastamist (kuigi ka see on väga suur ja oluline töö). Lisandunud on ka palju uut. Lisaks eelmainitud veaparandustele on tehtud ka 185 täiendust olemasolevatele funktsioonidele. Paar näidet:

  • PHP 7 tugi toob kaasa 200-300% kiirusekasvu
  • Sotsiaalmeedia tugi

Täielikku nimekirja kõigist muudatustest ja parandustest võid näha siit.

Ja kõigest paar nädalat hiljem tuli sellele juba ka järgmine täiendus (versioon 5.0.1), mis lisaks 21 avastatud vea parandamisele tegi veel olulisi parandusi SEO osas.

Meelespead uuendamisel

Kuna Kunena 5.0 ei kasuta enam vanu kujundusi, peaksid sa eelnevalt tegema varukoopia nii failidest kui ka andmebaasist. Seejärel peaksid üle kontrollima kõik Kunena seaded ning ka vaikimisi kujunduse seaded.

Versiooniuuendus võib tuua kaasa ka muudatusi, mis mõjutavad koostööd teiste lisaprogrammidega sinu saidil. Seega on soovitatav proovida uuendust testisaidil, mitte sellisel saidil, mis on sul igapäevaselt kasutuses ja peab järjekindlalt töötama.

Kõik see kokku tähendab ühtlasi ka seda, et vana Kunena 4.0 nüüd enam uusi uuendusi ei saa. Samas ongi aeg uuema versiooni peal edasi liikuda.

Laadi alla Kunena 5.0

blog comments powered by Disqus