JomSocialJomSocial on Joomla jaoks mõeldud komponent, mille abil on kerge luua kogukonna saite koos paljude erinevate funktsioonidega. Sellest tarkvarast on nüüd siis ilmunud uus versioon.

JomSociali versioon 2.2 on olnud nüüd aktiivsel ehitamisel ja täna jõuti siis stabiilse versioonini. Mida uut sellest siis leida võib?

Ühilduvus Joomla 1.6-ga

JomSocial 2.2 on nüüdsest kasutatav mitte ainult Joomla! 1.5, vaid ka Joomla! 1.6-ga. See on kahtlemata üks suuremaid muutusi selle versiooni juures.

Facebook Invite

Nüüd saad sa oma Facebooki sõpru sisseehitatud funktsiooniga kergesti kutsuda ühinema ka oma kogukonnaga. Sõpru saab lisada ka lihtsalt Facebooki avataride märkimisega. See funktsioon on väga mugav ja lihtne ka kutsutavate jaoks.

Facebook Invite

Täiendatud jagamise võimalused

Komponendi uus jagamise valik võimaldab jagada staatuse uuendusi, postitada fotosid või videosid ja luua üritusi ühes kohas.

Share box

Muudetud tööriistariba

Uus tööriistariba lisab teavitused sõbrapäringute, privaatsõnumite, grupi kutsete ja muu kohta. Navigeerimisel on võimalik kasutada ka enim külastatud lehtedele minemist. Menüü on nüüd kenasti kohandatav ja Joomlast tuttava ülesehitusega.

Tööriistariba

Tegevuste loetelu on välja vahetatud ...

... uuema ja palju võimalusterohkema süsteemiga, mis võimaldab veelgi tõhusamalt kasutada kommenteerimise ja "meeldimise" funktsiooni ja kõik-ühes jagamiskasti. Uuendusi saab lisada otse lennult koos täiendatud privaatsuse sätetega.

Tegevused

Täiustatud paigutus

Avalehte on ümberkorrastatud, et anda tegevuste nimekirjale rohkem kasulikku ruumi. Muud moodulid nagu viimased fotod, videod ja liikmes on viidud külje peale. Uue välimuse juures on suur rõhk pandud laadmiskiirusele ka kasutajakogemusele.

Täiustatud paigutus

Rohkem haldamise võimalusi adminiliideses

Kujunduse seadetel on nüüd eraldi valikute lehekülg. Administraatorid saavad luua uusi gruppe otse adminiliidesest ning neid ka sealt hallata.

Grupid

Spämmivastane süsteem

Administraatoritel on võimalus kasutada teenust Akismet, et tuvastada spämmi kogu kasutaja poolt loodava sisu juures nagu näiteks kommentaarid, vastused ja staatuse uuendused. Piirata saab ka fotode ja videote päevast üleslaadimislimiiti ja ka ürituste ning gruppide loomist.

Uus keelefaili vorming

Uus keelefaili vorming on selgem, paremini organiseeritud ning ümber paigutatud nii, et tõlkimine oleks veelgi lihtsam. Tõlkefailid on ühilduvad nii Joomla versioonidega 1.5 kui ka 1.6. Eestikeelse tõlke uuendamisega olen muide juba algust teinud ning kohe, kui see on valmis, on see saadaval ka siin lehel. ;)

blog comments powered by Disqus