Seoses Joomla! 1.6 ilmumisega on esitatud päris palju küsimusi selle eestikeelse tõlke kohta. Proovin siin neile küsimustele siis korraga vastata. Rahustuseks võin öelda, et see aeg pole kaugel.

Kas Joomla! 1.6 eestikeelset tõlget saab praegu kusagilt alla laadida?

Ei, ei saa. Küll aga olen pakkunud foorumis kasutajatele võimalust, et kes soovib, saab endale selle tõlke testimiseks. Praegu on seda võimalust kasutanud ainult üks inimene.

Millal see tõlge valmis saab?

Täpset aega praegu öelda ei tea. Tean aga öelda, mis on vaja veel teha enne, kui selle saab välja anda.

Enne seda, aga oleks vaja teha ära järgnevad asjad:

  • Praegune tõlge on tehtud versioonile RC1 ning seega oleks vaja üle vaadata stabiilses versioonis muutunud tekstid. ACL-i osas peaks neid olema omajagu.
  • Tõlkimata kohtadest lappida ära nii palju kui vähegi võimalik. Mõne tõlkimata kohaga suudaks leppida, aga praegu on neid veel liiga palju. Abiküsimine selles osas on siin teemas mõnda aega olemas olnud.
  • Testida, et siis võimalikult suur osa vigu sellest välja saada enne, kui see suuremale ringile läheb. Siiamaani on paraku ainult Peedu oma abi pakkunud ning andnud tõeliselt väärtuslikku tagasisidet!

Enne, kui avalik tõlge tuleb, peaks vähemalt esimene punkt tehtud olema. Niipalju tean öelda, et täna-homme selleni ei jõua - täna on juba muud tööd ees ning homme olen sõidus. Neljapäeval ilmselt jõuan sellega natukene tegeleda.

Enne versiooni 1.6.1 tahaks ta ikka välja saada. Too ei pidavat ka mägede taga olema. :D

blog comments powered by Disqus