jEvents ja Fabrik...?

Joomla! 2.5 komponendid, moodulid, pluginad ja nendega seotud küsimused ning ka soovitused lisade valimiseks.

Postitas rocky87 » 27 Jaan 2013, 16:55

Tere,

Mule selline probleem, et ei oska otsida ega leida sellist asja et kuidas oleks võimalik teha kalendrisse sissekandeid nagu jEventsiga aga samas saaks luua/täita forme nagu Fabrikuga.

Kui liiga keeruline tekst oli siis põhimõtteliselt:

1) Oleks vaja teha ajaliseid sissekandeid
2) Sissekanded peaks olema näha kalendris
3)Sissekannete jaoks on vaja erinevaid gruppe kus üksteise sissekandeid saab vaadata aga teistesse gruppidesse peale enda oma ei tohi saada sissekandeid teha.
4) Hetkel jEvetnsis oleva lihtsa tühja kasti asemel kuhu mingit teksti kirjutada peaks olema kohandatud form.
5) Ükskõik millises grupis sissekanne tehakse, peaks minema kogu sisuga vastav meil ühele konkreetsele aadressile(see kõige väiksem asi).

Ette tänades,
loodetavasti oskab keegigi aidata...

Tervitades,
Margo
Kasutaja avatar
rocky87
Guru
Guru
 
Postitusi: 762
Liitunud: 07 Dets 2009, 11:52
Asukoht: Raplamaa

Postitas lihtsalt1 » 09 Veebr 2013, 15:41

Mitte "forme" vaid vorme ;)

Põhimõtteliselt peaksid valima, kummaga tahad sissekandeid teha ja neid muuta - kas Jeventsi või Fabrikuga.

Muidugi saab ka teha nii, et mõlemaga, aga sellisel juhul jäävad Jevents'iga sissekannete tegemise ja muutmise võimalused piiratumaks võrreldes Fabrikuga. Sest tõenäoliselt tahad sa Fabriku abil olemasolevaid võimalusi täiustada.

jEvetnsis oleva lihtsa tühja kasti asemel kuhu mingit teksti kirjutada peaks olema kohandatud form


Täiesti võimalik.
Ühesõnaga - tutvud andmebaasis põhjalikult Jeventsi tabelitega ja andmeseostega.
Teed Fabrikus loetelu (list) sellele/nendele tabelitele (automaatselt sünnivad ka vastavad vormid ning muidugi elemendid). NB! Loetelu peab kindlasti olema seadistatud nii, et andmebaasis olemasolevate väljade andmetüüpe ei muudeta (ja võimaldatakse vaid uute väljade lisamist).
Teed andmebaasi täiendava tabeli (piisab, kui lood Fabrikus uue loetelu uue tabeliga, pole vaja phpmyadmin'is eraldi toimetada). Selles tabelis oleksid just sellised väljad, nagu sul vaja on. Loomulikult ka võõrvõtme väli, kuhu kirjutatakse ülemkirje ehk sündmuse id väärtus. Ütleme, et ta nimi on parent_id.
Siis lood sündmuse loetelu seadetes ühenduse (joini) selle uue tabeliga. sündmuse id -st selle uue
tabeli parent_id -sse.
Aga nüüd ematabeli juurde. Selle sündmusekirjelduse välja kohale on vaikimisi loodud textarea tüüpi element. Vaheta see välja calc elemendi vastu (kui sul vastavat pluginat pole, siis saad selle Fabriku githubist). Ja see calc element seadista nii, et ta kirjutaks sinu kohandatud vormi andmed kõik sinna sündmuse kirjelduse välja. Kusjuures ta ei pea üldse olema vormis nähtav.
Igasugu juurdepääsupiirangute ja muu sarnasega saad ka Fabrikus toimetada. Võib-olla isegi sellisel moel, et nad töötavad ühtmoodi nii Fabrikus kui ka Jeventsis.
Viimati muutis lihtsalt1, 09 Veebr 2013, 15:54, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
lihtsalt1
Entusiast
Entusiast
 
Postitusi: 160
Liitunud: 30 Nov 2009, 15:20
Asukoht: Rakvere

Postitas rocky87 » 09 Veebr 2013, 15:54

Suured tänud, olin juba lootuse kaotanud.
Arvasin juba, et Eraseris ei ela enam keegi :)

Sellest oli palju abi aga kui vähegi võimalik siis ehk oleks võimalik täpsemalt juhendada? Pole ammu enam Fabrikuga tegelenud.

PS!~see formi jutt on sõnast form külge jäänud. Ei tea küll miks aga see vorm ei taha kuidagi seda formi asendada :D

Kas Fabrikus oleks võimalik kasutada mingit krüpteerimist? Tegelikult mure selles, et koduleht ja kodulehe turvalisus on nii nagu ta on aga kuna selle vormi kaudu peaks hakkama liikuma suht delikaatset infi, siis kas oleks võimalik käepäraste vahenditega midagi ära teha või peaksin kohe TLSi või SSLi peale kolima?
Kasutaja avatar
rocky87
Guru
Guru
 
Postitusi: 762
Liitunud: 07 Dets 2009, 11:52
Asukoht: Raplamaa

Postitas lihtsalt1 » 09 Veebr 2013, 16:11

rocky87 kirjutas:Sellest oli palju abi aga kui vähegi võimalik siis ehk oleks võimalik täpsemalt juhendada? Pole ammu enam Fabrikuga tegelenud.

Soovitan siiski loota eelkõige enda iseõppimisvõimele. Andsin enda teada päris palju "teeviitasid", paremini ei oska.
Pane tähele ka paksus kirjas juttu, mille hiljem lisasin.

rocky87 kirjutas:Kas Fabrikus oleks võimalik kasutada mingit krüpteerimist? Tegelikult mure selles, et koduleht ja kodulehe turvalisus on nii nagu ta on aga kuna selle vormi kaudu peaks hakkama liikuma suht delikaatset infi, siis kas oleks võimalik käepäraste vahenditega midagi ära teha või peaksin kohe TLSi või SSLi peale kolima?

Seal mingi krüpteerimise funktsioon mu meelest on, aga ma pole seda kasutanud. Vist sellepärast, et see eeldab https tuge.

rocky87 kirjutas:PS!~see formi jutt on sõnast form külge jäänud. Ei tea küll miks aga see vorm ei taha kuidagi seda formi asendada :D

Keele moondumine algabki pisiasjadest. Kusjuures siinkohal ma ei mõtle naljakaid eestindusi professionaalses keelepruugis, nagu näiteks "äädima" või "valideerima". Seda viimast on küll millegipärast tõsiselt võetud ning hakatud kasutama ka ühistranspordist rääkides :(
Kasutaja avatar
lihtsalt1
Entusiast
Entusiast
 
Postitusi: 160
Liitunud: 30 Nov 2009, 15:20
Asukoht: Rakvere


Mine Joomla! 2.5 lisadcron

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline

Vaata uusi postitusi