Joomlale annavad paindlikkuse just nimelt selle lisad. See aga ei tähenda, et seda laiendamise võimalust tuleks kuritarvitada. Üks põhjus on turvariskide vähendamine. Ka pikendab iga lisa plugin, moodul või komponen lehekülgede laaidmise aega ja võib saiti ka muul moel aeglasemaks teha. Oleks tark eemaldada iga lisaprogramm, mis pole lehe jaoks tingimata vajalik.

Pluginad

Sisu pluginad näidatakse igal sisulehel ja süsteemi pluginat laetakse absoluutselt igal lehel. Puhvermälu komponent võib seda asja parandada, aga sedagi ainult sisse loginud kasutajate puhul. Parim lahendus on eemaldada need pluginad, mis pole sinu lehe toimimise jaoks kriitilised. Veendu, et sa eemaldad nad Joomla pluginate lisamise ja eemaldamise komponendiga. Ainult plugina keelamisest ei pruugi piisata.

Moodulid

Kuigi moodulid pole nii suured ressursiõgardid, kui pluginad, võivad nad siiski lehe laadimise aega pikendada. Seega on tark ka mittekasutatavad komponendid eemaldada (taas - kasuta selleks Joomla! enda vahendeid). Samuti keela pluginate jooksutamine moodulites, mis seda võimaldavad.

Komponendid

Enamikkud komponendid laetakse alles siis, kui minakse lehele, mis sellele komponendile viitab, aga mõned komponendid laetakse igal lehel. Need võivad avaldada sarnaselt mõne pluginaga suurt mõju lehe kiirusele. Mõne komponendi puhul on igal lehel laadimine küll tervitatav (Puhvermälu komponendid, SEF-komponenid).

blog comments powered by Disqus