Millised on Joomla! plaanid tagasiühilduvuse säilitamiseks? Millised on tulevikus toetatud PHP ja MySQL-i versioonid? Asi on arendajate seltskonna poolt selgeks vaieldud ning arutelu tulemused olid järgmised - minimaalsed nõuded Joomla! versioonile 1.6. saavad olema MySQL 4.1+ ja PHP 5.2+. Kaotatakse tugi PHP 4-le ja Joomla! 1.0 lisadele.

Tagasiühilduvusrežiim

Versiooni 1.5 tagasiühilduvuskiht oli tehtud tühimiku täitmiseks versioonide 1.0 ja 1.5 vahel. See võimaldas saidiomanikel Joomla versiooni uuendada ja andis ka komponentide arendajatele lisaaega oma komponentide väljaarendamiseks versioonile 1.5. Tagasihüilduvus realiseeriti plugina kujul. Plugina kasutamise põhjus oli see, et seda saab kergesti sisse ja välja lülitada. Aga veelgi olulisem on see, et pluginat on võimalik tulevastest versioonidest kergelt välja jätta ilma, et peaks tuuma koodi muutma.

Tagasiühilduvus plugin on kasulik Joomla! omadus, aga teda plaanitakse säilitada ainult eelneva versiooni jaoks. See tähendab, et, et Joomla! 1.6-l on olemas tagasiühilduvus plugin versiooni 1.5 jaoks, aga see ei toeta enam Joomla 1.0 jaoks loodud lisasid. See peaks olema piisavalt tasakaalukas lähenemine julgustamaks saitide omanikke oma lehekülgi uuendama ning samas kõrvaldab see vajaduse hoida alles vana koodi, mida tegelikult enam vaja pole.

PHP 4 või PHP 5?

PHP 4, deployed on tens of millions of servers globally, is among the most successful languages of all time, but this is coming to an end. Active development for version 4 of the scripting language has been discontinued and security updates will conclude in August 2008. There are still some holdouts opposing a complete transition to PHP 5 and it's not entirely clear whether or not PHP 4 will ever truly disappear. Ironically though, PHP 5 isn't a new technology, either but it has been the anointed successor to PHP 4 since its initial launch in 2004.

Palud avatud koodiga projektid on juba otsustanud liikuda PHP 5-le ja selleteemaline arutelu on ka Joomla! kogukonnas juba mõnda aega käinud. Tänase päeva seisuga kasutavad PHP 4 ainult kolmandik Joomla! 1.5-te kasutavatest saitidest. Põhiosa seega juba töötavad niikuinii PHP 5-ga.

So what do we have to gain with moving to PHP 5? Let me try to summarize this:

  • Ametlik tugi PHP 4-le lõpeb juba käsoleva aasta augustis. Seega ei tule PHP 4-le ka enam turva- ja vigadeparandusi.
  • Mitmeid kolmanda osapoole laiendusi PHP-le arendatakse ainult versioonile 5.
  • Uue PHP versiooni kasutuselevõtt võimaldab loobuda mõningatest PHP Library'test, mis siis omakorda vähendab ka Joomla! koodi mahukust.
  • Kui Joomlat ehitada ainult PHP 5-le, siis see kiirendab ka arendus- ja testimisprotsessi, kuna versiooni toetada on vaja ainult ühte PHP versiooni.
  • Pole vaja testida kahte üsnagi erinevat PHP versiooni.
  • PHP 5 lisab mitmeid uusi funktsioone ja võimalusi, mis teb rakendusi turvalisemaks ning ka nende kirjutamise lihtsamaks.
  • See parandab koodi kiirust ja turvalisust.

Kui lisaks neile põhjustele veel arvestada ka sellega, et hostingupakkujad liguvad selgelt PHP 5 suunas, siis on Joomla arendajad otsustanud versiooni 1.6 jaoks panna minimaalseks toetatud PHP versiooniks 5.2 (ja uuemad versioonid).

Joomla! goes PHP 5

blog comments powered by Disqus