Faviconi vahetamine Joomla! saidil

Favicon on ikoon, mida näidatakse aadressiribal. Nagu selle näidispildi juures siin üleval. See on tavaliselt seotud sinu lehega ning see on osa sinu ettevõtte sümboolikast. Joomlaga vaikimisi kaasa tulev ikoon on Joomla! logo, mis otseloomulikult ei pruugi kokku sobida sinu lehe kujunduse või temaatikaga. Välja-arvatud ehk juhul, kui sa ehitad Joomla! teemalise saidi. Kuidas aga ikooni välja vahetada?

Esiteks on sul vaja omaenda ikooni. Ikoon peab olema kindlasti ICO-fail ja suurusega 16×16 pikslit. Kui sul on see juba olemas, siis veendu, et selle nimi oleks favicon.ico ning ainuke asi, mis sa tegema pead, on faili favicon.ico üleslaadimine oma saidi kujunduse kausta.

www.sinusait.ee/templates/<sinu-kujunduse-nimi>

Kirjuta üle seal olev fail. Ja ongi tehtud. Nii lihtne see ongi. ja kui sa ei soovi kohandatud ikooni kasutada, siis vähemalt kustuta see ikoon sealt ära. :) See on lihtne liigutus, aga samas annab see ometigi palju juurde sinu saidi viimistletusele. Mõlemad said üleval oleval pildil on Joomlaga tehtud, aga ometigi annab just see, millel on ikoon vahetatud, saidi külastajale edasi signaali, et siin on ka pisiasjadele tähelepanu pööratud. Kas sina vahetad oma saitidel ikooni ära või eemaldad sealt Joomla! oma?

Märkus: favicon'i nägemiseks pead sa tühjendama oma veebilehitseja vahemälu.

blog comments powered by Disqus