Joomla lisade paigaldamine

Joomlale on saadaval palju lisaprogramme ja ühtlasi on Joomlal ka mitmeid võimalusi lisade paigaldamiseks. Nende kõigi eesmärk on sama, aga mõningad erinevused võimaldavad installida lisasid erinevates olukordades.

Kõigile lisade paigaldamise viisidele saad ligi ühest kohast ava Joomla adminiliidese menüüst Lisaprogrammid > Haldamine > Paigalda. Sulle avaneb leht, millel on neli vahekaarti.

Paigalda veebist

See on praegu minu lemmikviis lisaprogrammide paigaldamiseks. See on kõige lihtsam ja kiirem viis oma saidile lisaprogramme lisada. Põhimõtteliselt näed sa siin lehel Joomla lisade kataloogi ja seal olevaid lisaprogramme. Sa saad siin sirvida kategooriaid ja lisasid otsida. Kui oled leidnud lisaprogrammi, mida soovid paigaldada, siis vajuta nupul Paigalda... Avaneval lehel küsitakse veel korra kinnitust paigaldamise kohta. Vajuta seal veel korra nupule Paigalda ning lisaprogrammide paigaldamine hakkabki pihta.

Joomla lisade paigaldamine

Kõik lisaprogrammid pole otse selle võimaluse kaudu paigaldatavad. Näiteks ei saa seda meetodit kasutades installida tasulisi programme või lisasid, mille kasutamiseks pead sa arendaja lehel registreeruma.

Lae paketifail üles

See on vaikimisi paigaldusviis juba vanadest hallidest Mambo aegadest. Seega, kui sa oled kasutanud kasvõi mõnda Joomla! varasematest versioonidest, siis on see sulle tuttav lisaprogrammide paigaldamise meetod. Selle variandi puhul pead sa valima oma arvutist ZIP-faili, milles on Joomla! lisaprogrammi installikas ning vajutama nuppu Lae üles ja paigalda. Pärast seda lihtsalt oota, kuni fail on üles laetud ja näidatakse teadet lisaprogrammi paigaldamise kohta.

Joomla lisade paigaldamine

Selle paigaldusviisi puhul pead arvestama sellega, et veebiserveril on piirangud üleslaetavate failide osas. See tähendab, et suuremate (rohkem kui 2 MB) lisaprogrammide paigaldamine ei pruugi selle meetodiga töötada.

Paigalda kaustast

See on soovituslik paigaldamisviis lisaprogrammide puhul, mis on suuremad kui 2 MB. Kui sa pole kindel, kas ja millised piirangud sinu veebimajutusel on, siis võid esmalt proovida teisi viise, kuna selle meetodi kasutamisega on vaja veidi lisatööd teha.

  1. Laadi installikas (ZIP-fail) oma arvutisse alla.
  2. Paki see installikas lahti ning laadi seal olevad failid FTP-ga serverisse kausta /tmp/minu-lisaprogramm/
  3. Ava Lisaprogrammid > Haldamine > Paigalda > Paigalda kaustast
  4. Kusta välja lõppu kirjuta selle kausta nimi, milles on paigaldatav lisaprogramm (meie näite puhul on see siis /minu-lisaprogramm/).
  5. Vajuta nupule Kontrolli ja paigalda ja oota. Kui kõik läheb kenasti, siis näed sa
    teadet eduka paigaldamise kohta.

Joomla lisade paigaldamine kaustast

Paigalda URL-ilt

Kui sa tead lisaprogrammi aadressi selle arendaja saidil, näiteks: http://www.veebileht.e/lisaprogramm.zip, kopeeri ja aseta see URL tekstilahtrisse ning vajuta nuppu Kontrolli ja paigalda.

Joomla lisade paigaldamine aadressilt

 

blog comments powered by Disqus