Joomla versioonihalduse õpetus

Kas sul juhtub aeg-ajalt saidi sisu tehes näpukaid? Või on keegi su saidi haldajatest teinud mingi näpuka? Ikka juhtub! Keegi meist pole täiuslik. Abiks on siinkohal Joomlasse sisse ehitatud versioonide haldamise võimalus.

Misasi on Joomla versioonihaldus?

Sisu versioonide haldamine on Joomlas olemas alates versioonist Joomla 3.2. Lisaks Joomla! enda sisukomponendile on seda funktsionaalsust kasutada ka muude lisakomponentide juures. Sisuversioonide haldamine võib olla abiks mitmes erinevas olukorras:

  • Sa teed mingi näpuka ning vajutad kogemata salvestamise nupule.
  • Võib-olla sa kogemata lausa kustutad artikli sisu.
  • Sinu sisust on jooksvalt olemas varukoopia, millest on kerge sisu taastada.

Kuidas versioonihaldust sisse lülitada ja kasutada

Versioonihalduse sisselülitamise ja seadistamise koha leiad artiklite seadetest: Sisu > Artiklid > Valikud > Muutmise lehekülg > Salvesta ajalugu. Valik JAH lülitab versioondie salvestamise sisse ja EI välja. Allpool olevas lahtris saad määrata, mitu versiooni artiklist savlestatakse. Suuruse määramisel arvesta sellega, et suurema numbri sisestamise korral kulub andmebaasis rohkem salvestusruumi.

Versioonide haldamise valikud

Kui versioonide haldamine on sisse lülitatud, siis nädiatakse artikli muutmise lehel pärast artikli esmakordset salvestamist nuppu Versioonid. Seejärel luuakse igal salvestamisel artiklist uus versioon.

Versiooni salvestamine

Artiklist salvestatud varasemaid versioone võid näha, kui klikid sellele nupule Versioonid. Seejärel näidatakse sulle nimekirja varasemalt salvestatud versioonidest. Kollase tähega on märgitud versioon, mis on antud hetkel aktiivne. Selles nimekirjas saad sooritada mitmeid toiminguid:

Versiooni kustutamise vältimine

Kui sa soovid mingit artikli versiooni igavesti salvestaada, siis kliki versiooni taga nupule veerus Säilita igavesti. Kui artikli puhul on märgitud valik JAH, siis jäetakse see versioon vanade versioonide automaatsetel kustutamistel alles.

Artikli versioonid

Kahe artikli versiooni võrdlemine

Pane linnuke kahe versiooni ette, mida sa soovid võrrelda ja kliki nupule Võrdle. Avaneb aken, näidatakse kahte võrreldavat versiooni.

Versioonide võrdlemine

Joomla artikli eelmise versiooni taastamine

Kui sa soovid taastada mõnda varasemat versiooni, siis pane linnuke versiooni ette, mida sa soovid taastada ning vajuta nuppu Taasta. Uuemad versioonid jäävad samuti alles.

Joomla artikli versiooni kustutamine

Vali versiooning vajuta nuppu Kustuta.

blog comments powered by Disqus