Eemalda saidilt liigsed lisaprogrammid

Kogenud Joomla! kasutajad võivad tunda end mugavalt installides hulganisti Joomla lisaprogramme mis lisavad aina uusi funktsioone. Sageli on paljus sellised lisaprogrammid saadaval tasuta ning teevad töö ära kiiresti ja mugavalt. See pole iseenesest sugugi halb. Samas sageli võime saada sisse sellise ennastunustava hoo, et lisaprogrammide arv tõuseb saidil liigsetesse kõrgustesse. Mõned mõtted, mida kaaluda seoses lisade arvuga sinu saidil.

Kui palju on liiga palju?

Mingit arvulist piiri siin ees pole. Tehniliselt saab Joomla! hakkama sadade lisaprogrammidega. Iva siinjuures on aga see, et installida võiks ikkagi ainult need, mida sa ka reaalselt vajad. Kuigi saja komponendi lisamine ei ise-enesest ei lõhu saiti kuidagi ära, võivad probleemid tulla ajapikku, kui mõningaid neist ei uuendata korrapäraselt ja mõnes tuleb välja mingi programmeerimise viga. Sellises olukorras jõutaksegi tavaliselt olukorrani, kus häkkerid pole lihtsalt ukse taga, vaid jalutavad täie südamerahuga uksest sisse.

Installi ainult seda, mida sa vajad

Igal saidil on kriitilised lisaprogrammid, mis on vajalikud just selle saidi ja selle külastajate jaoks.

Näiteks, kui sa ehitad e-poodi, siis ilma e-poe komponendita hakkama ei saa. Samas on sellisel saidil ilmselt mitmeid selliseid lisaprogramme, mis pole sellise saidi jaoks tingimata vajalikud. Kui on võimalus kasutada kolme lisaprogrami asemel ühte, siis kasuta seda võimalust. Mõnikord on võimalik saavutada tulemus kasutades ainult Joomlasse sisseehitatud vahendeid.

Ära unusta teha suurpuhastust

Lisade haldamise leheküljel saad kontrollida lisaprogramme, mis juba on su saidile paigaldatud ning eemaldada sealt need, mida sa enam ei vaja. Ehk võid sealt leida mooduleid või pluginaid, mida sul mingil hetkel oli tõesti vaja, aga nüüd on see vajadus kadunud ning seega pole tegelikult ka enam põhjust seda lisa oma saidil alles hoida. Kui leiad lisade haldurist mõningaid lisaprogramme, mille kustutamine sinus kahtlusi tekitab, siis ära unusta eelnevalt oma saidist varukoopiat teha. Siis on sul vähemalt võimalus varasem olukord soovi korral taastada.

Kasuta parimaid lisaprogramme

Lisaprogramme valides veendu, et nende arendajad oleksid aktiivsed ning kannaksid hoolt oma lisade kiire uuendamise eest. Oluline on ka see, kui aktiivsed on nad kasutajate probleemidega tegelema. Selline kasutajatugi taga selle, et sa pole tulevikus oma võimalike probleemidega üksi.

Allikas: Don't install too many extensions!

blog comments powered by Disqus