Cms2cms veebileht avaldas mõni päev tagasi artikli kus on geograafiline iseloomustus kolme enamlevinud CMS tarkvara kohta: Joomla!, WordPress ja Drupal. Toon siinkohal ka nende inglisekeelse kokkuvõtva pildi välja:

Kolme CMS geograafiline levik

Mis siit siis välja saab lugeda?

  • Joomla! Joomlal baseerub ligi 25 miljonit lehte, mis on ligi 10% koguturust. Rohkem kui 2800 riigiasutust 204 riigis kasutavad Joomla! platvormi oma veebiprojektides. Põhilist võidukäiku teeb Joomla!  Aafrika maades (nt Keenia, Etioopia, Kamerun), mõnedes Kesk- ja Lõuna-Ameerika riikides (nt Kuuba ja Venetsueela), paljudes Euroopa riikides (nt Poola, Kreeka, Bosnia) ning mõnes Aasia riigis (nt Mongoolia ja Venemaa)

    Autor: Venemaad Aasia riigiks pidada on muidugi kahtlane, aga las ta olla, allpool tuleb veel ebatäpsusi.

  • WordPress. WordPressi kasutatakse üle 60 miljoni veebilehe juures üle maailma. Otsingusüsteemide järgi küsitakse WordPressi kõige enam Ameerika kontinentidel, Euroopas, Aasias ja Austraalias. Põhja-Ameerikas juhivad edetabelit USA ja Kanada, Ladina-Aeerika riikidest Brasiilia. Euroopa riikidest on kasutustabelite tipus Hispaania, Suurbritannia ja Saksamaa. Aasias juhivad tabelit India, Indoneesia ja Pakistan. Hiina kasutab WordPressi üsna vähesel määral.
  • Drupal. Drupalit kasutatakse enamasti Aasia ja Euroopa riikides (nt Valgevene, Jordaania, Honduras ja Namiibia).

Autor: On nüüd algautori statistika nii kuidas ta on, aga minu silma järgi teeb WordPress Eestis väga suurt võidukäiku. Kui veel ligi viie aasta eest oli Joomla! üsna laialdaselt kasutatav, siis WordPress on selle koha üle võtnud. Drupalit olen kohanud väga vähe, pigem kasutatakse palju väiksemate firmade poolt loodud keskkondi.

blog comments powered by Disqus