Eemalda saidilt liigsed lisaprogrammid

Kogenud Joomla! kasutajad võivad tunda end mugavalt installides hulganisti Joomla lisaprogramme mis lisavad aina uusi funktsioone. Sageli on paljus sellised lisaprogrammid saadaval tasuta ning teevad töö ära kiiresti ja mugavalt. See pole iseenesest sugugi halb. Samas sageli võime saada sisse sellise ennastunustava hoo, et lisaprogrammide arv tõuseb saidil liigsetesse kõrgustesse. Mõned mõtted, mida kaaluda seoses lisade arvuga sinu saidil.

JED lisade uuendamine

Juba alates Joomla! versioonist 1.6 on võimalik Joomlas lisaprogramme automaatselt uuendada. See on olnud suureks abiks, et hoida saite uuendatuna ja seega ka turvalisena. Samas teame praktikast vägagi hästi, et ainüksi selle võimaluse olemasolu ei tähenda veel, et kõik lisade arendajad seda rakendaksid.

Joomla! 1.5 uuendamine Joomla! 3.0-le

Jah, nii raske kui seda pole ka uskuda, on veebis veel üsna palju saite, mis töötavad lausa antiikse Joomla! versiooni 1.5 peal. Tänapäevase tarkvara puhul tähendab selline asi tavaliselt palju probleeme ning nagu on näha ka zone.ee blogis ilmunud artiklist Joomla 1.5 veebid botnetis on tegu väga reaalse probleemiga. Sealses blogipostituses mainitud turvaauk on küll JCE turvaauk, mitte Joomla! enda oma, aga see ei kahanda mitte mingil moel probleemi tõsidust - eestis on palju saite, mis kasutavad oma veebimootorina Joomla! 1.5-te ning on viimane aeg nende osas midagi ette võtta. Mida siis teha?

Joomla 11a